ANASAYFA arrow Kuzey denizi - İstanbul Dolmabahçe 2800 kilometre
Kuzey denizi - İstanbul Dolmabahçe 2800 kilometre
11 Temmuz 2009 Rila Manastırı - Makedonya Dağevi PDF Yazdır

 

Güzergah için buraya tıklayınız.

Hadi Bismillah uyanıyoruz. Yine yağmur. Gene yağmur. Habire yağmur. Rila manastırına rahmet yağıyor. Çevre ormanlardan sıcaklığında etkisiyle yağmurdan hemen sonra buharlar fışkırmaya başlıyor ve dumanlar ve bulutlar oluşuyor. Bu bulutlar akşama mutlaka bize yağmur olarak dönecek düşüncesindeyiz.

Otelimiz kahvaltısız olduğu için gidip kafeteryada kahvaltı yapıyoruz. Fırın henüz açık değil. Ekmeksizde yola çıkmak istemiyoruz. Fırın sabah saat 9.30 da ancak kapılarını açıyor. Allah'tan sıcak ekmek var. Biz 1 ekmek yeter diyoruz ve sonra bakkala gidip biraz peynir ve konserve balık alıyoruz. Domates soslu balık.  

Sonra yağmur yağmadan yola çıkalım diyoruz. Nede olsa artık hava durumunu tahmin edebiliyoruz. Öğleden sonraları yağmurlu. Manastırın bize göre arka kapısından çıkarken bir adam bizimle İngilizce konuşmaya başlıyor. Kanada'dan geliyormuş ve kendine bir yıl zaman ayırmış ve Avrupa ve Balkan ülkelerini dolaşıyormuş. Bizim aksimize arada arabaya binip ancak doğa bakımından cazip yerleri yürüyormuş. Türkiye'ye gelme düşünceside varmış. Kaçkar'larda yürüyecekmiş. Hoşsohbet Kanadalı ile 5 kilometre sonraki yol ayrımında ayrılıyoruz. O otostopla yoluna devam ediyor bizde ormana dalıyoruz.

Bu yazıya ilk yorumu yazın | Bu yazıyı web sayfanızda alıntılayın | Görüntüleme sayısı: 10263

Devamını oku...
 
10 Temmuz 2009 Kobilino - Rila Manastırı PDF Yazdır

 

Güzergah için buraya tıklayınız.

Sabah güneşin ilk ışıkları ile uyanıyoruz. Gece pek soğuk geçmedi diyebilirim, daha soğuk olmasını bekliyordum. Gerçi Temmuz'da soğukda olmazda. Dağ başında burada oluyor. Gece eski ayakkabılarımı yakmam işe yaradı demek.

Bizim Bulgar dostlarımız Andre ve Peter geceden kalma olduklarından bizimle kalkamadılar ama biz giyinirken onlarda gözlerini açtılar. Tabiiki ilk iş yüzlerini yıkamak ve sonra kalan üzüm rakısını bitirmek oldu. Birlikte kahvaltı yapıyoruz. Bir parça çikolata ve vitaminle kendimizin hazırladığı bir içecek. Sultan sofrası anlayacağınız. Yolumuzu hemen buluyoruz. Yol işaretleri çok düzgün ve belirli. Kırmızı beyaz yol işaretlerini takip ederek dik bir yamaçtan yerlerden fışkıran pınarların içinden geçerek ve üstlerinden atlayarak iniyoruz. Uzakta muhteşem bir göl görüyoruz. Yeşil göl bize gel yüz der gibi, bizde yüzmeye niyetliyiz.

Bu yazıya ilk yorumu yazın | Bu yazıyı web sayfanızda alıntılayın | Görüntüleme sayısı: 11075

Devamını oku...
 
9 Temmuz 2009 Govedartsi - Kobilino PDF Yazdır

Bu yazıya ilk yorumu yazın | Bu yazıyı web sayfanızda alıntılayın | Görüntüleme sayısı: 9697

 
9 Temmuz 2009 Jarovo - Govedartsi PDF Yazdır

Bu yazıya ilk yorumu yazın | Bu yazıyı web sayfanızda alıntılayın | Görüntüleme sayısı: 9553

 
<< Başlangıç < Önceki 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sonraki > Son >>

Sonuçlar 37 - 45 / 117

FOTOĞRAF GALERİSİ

ZİYARETÇİ İSTATİĞİ

Bugün756
Dün790
Bu Hafta1546
Bu Ay8787
Toplam786210

Şifrenizi mi kaybettiniz?
Hesabınız yok mu? Kayıt Ol

BAĞIŞ PANELİ

Miktar Giriniz:

QFAST

YAZI ABONELİĞİ

FAVORİLERİME EKLE

Ekle: Mr. Wong Ekle: Webnews Ekle: Icio Ekle: Oneview Ekle:  FAV!T Social Bookmarking Ekle: Favoriten.de Ekle: Seekxl Ekle: Social Bookmark Portal Ekle: Bookmarks.cc Ekle: Newsider Ekle: Linksilo Ekle: Readster Ekle: Yigg Ekle: Linkarena Ekle: Digg Ekle: Del.icoi.us Ekle: Reddit Ekle: Simpy Ekle: StumbleUpon Ekle: Slashdot Ekle: Netscape Ekle: Furl Ekle: Yahoo Ekle: Blogmarks Ekle: Diigo Ekle: Technorati Ekle: Newsvine Ekle: Blinkbits Ekle: Ma.Gnolia Ekle: Smarking Ekle: Netvouz Ekle: Folkd Ekle: Spurl Ekle: Google Ekle: Blinklist